Recenzije Crkva sv. Franjo (ostaci). (Crkva) u Senj (Ličko-senjska).
Opis
Informacije o Crkva sv. Franjo (ostaci), Crkva u Senj (Ličko-senjska)
Ovdje možete vidjeti lokaciju, radno vrijeme, popularno vrijeme, kontakt, fotografije i stvarne recenzije korisnika.
Ovo mjesto ima dobre recenzije, što znači da se dobro odnose prema svojim klijentima i da ćete se osjećati sjajno uz njihove usluge, preporučeno je 100%!
Karta
Radno vrijeme Crkva sv. Franjo (ostaci)
Ponedjeljak
Otvoreno od 0 do 24
Utorak
Otvoreno od 0 do 24
Srijeda
Otvoreno od 0 do 24
Četvrtak
Otvoreno od 0 do 24
Petak
Otvoreno od 0 do 24
Subota
Otvoreno od 0 do 24
Nedjelja
Otvoreno od 0 do 24
Popularno vrijeme
Recenzije Crkva sv. Franjo (ostaci)
A. D.
Ostaci stare crkve prekrasna povijest Uskočkog grada Senja
m. m.
Za 5
D. M.
Lijepo
M. Š.
(Preveo Google) Iz natpisa na kamenoj ploči koja je bila uzidana na pročelju crkve, može se zaključiti da je crkva sv. Franje i samostan sagrađeni su zajedno s tvrđavom Nehaj, u razdoblju od 1553.-1558. za vrijeme kapetana Ivana Lenkovica. crkva sv. Franje srušena je 1943. godine u Drugom svjetskom ratu. Od njega je ostao samo zvonik. Za crkvu su od dragocjenosti bili nadgrobni spomenici s obiteljskim grbovima koji su prekrivali grobove uglednih Senjana, redovnika iz crkve i samostana sv. Franje. Među njima posebno mjesto zauzimaju poznati senjski uskočki kapetani, knezovi, knezovi i nadvojvode koji su u crkvi pokopani od 16. do 18. stoljeća. Crkvu stoga nazivaju panteonom senjskih uskoka, budući da je od samog početka zamišljena kao njihovo posljednje počivalište. Velika je šteta što takva povijesna i sakralna vrijednost propada i ne služi svojoj svrsi.
(Izvorna recenzija)
Iz natpisa sa kamene ploče koja je bila uzidana na pročelju crkve, zaključuje se da je crkva sv. Franje sa samostanom građena kada i tvrđava Nehaj, u vremenu od 1553-1558. za vrijeme kapetana Ivana Lenkovića. Crkva sv. Franje srušena je 1943. u Drugom svjetskom ratu. Od nje je ostao samo zvonik. Od dragocjene vrijednosti za crkvu bile su nadgrobne ploče s obiteljskim grbovima, koje su prekrivale grobove uglednih senjskih građana, redovnika iz crkve i samostana sv. Franje. Među njima, posebno mjesto zauzimaju i proslavljeni senjski uskočki kapetani, knezovi, vojvode i nadvojvode koji su u crkvi pokapani od 16-18.st. Crkva je stoga i prozvana panteonom senjskih uskoka, s obzirom da je od samog početka i namijenjena da bude njihovo posljednje počivalište. Ogromna je šteta što takva povijesna i sakralna vrijednost propada i ne služi svojoj svrsi.
Kontakt
Fotografije
Crkva
Najnovije
Sve