Recenzije Hrvatski muzej arhitekture HAZU. (Muzej) u Zagreb (Grad Zagreb).
Hrvatski muzej arhitekture HAZU
Ul. Ivana Gorana Kovačića 37, 10000, Zagreb, Hrvatska
Opis
Informacije o Hrvatski muzej arhitekture HAZU, Muzej u Zagreb (Grad Zagreb)
Ovdje možete vidjeti lokaciju, radno vrijeme, popularno vrijeme, kontakt, fotografije i stvarne recenzije korisnika.
Ovo mjesto ima dobre recenzije, što znači da se dobro odnose prema svojim klijentima i da ćete se osjećati sjajno uz njihove usluge, preporučeno je 100%!
Karta
Radno vrijeme Hrvatski muzej arhitekture HAZU
Ponedjeljak
10–16
Utorak
10–16
Srijeda
10–18
Četvrtak
10–16
Petak
10–16
Subota
Zatvoreno
Nedjelja
Zatvoreno
Recenzije Hrvatski muzej arhitekture HAZU
V. V.
Sjajno mjesto za koncerte na otvorenom. Daleko od gradske vreve, a tako tiho.
V. B.
Mislim da postoje ljudi koje ovo zanima
M. B.
Zaživjelo nakon dugo godina mrtvila
M. Č.
Jednostavno lijepo mjesto
K. K.
(Preveo Google) Muzej sustavno prikuplja, pohranjuje i istražuje relevantnu dokumentaciju i podatke iz povijesti hrvatske arhitekture. Poseban naglasak je na prikupljanju građe iz novijeg razdoblja, odnosno od kraja prošlog stoljeća do danas. U pojedinim arhivskim jedinicama sačuvani su planovi mnogih arhitekata. Zbirka danas broji oko 18.000 primjeraka različite arhivske građe: planova, crteža, maketa, fotografija, dijapozitiva, korespondencije i drugih dokumenata vezanih uz povijest hrvatske arhitekture. Sva građa koju čuva Muzej sustavno je informatizirana i dostupna je svim istraživačima.
Nalazi se u jednoj od najljepših zagrebačkih zgrada iz 1891. godine. sagradio je Mijo Geher za poduzetnika Ehrlicha, a početkom stoljeća novi vlasnik postaje prof. Franje Bučara te je 1924. i 1925. godine preuređena u raskošnu rezidencijalnu vilu industrijalca Artura Marića, a projekt je djelo arhitekta Aldara Baranja koji unosi značajke profinjenog art decoa.Tijekom 3. svjetskog rata stanar bio je Mile Budak, a nakon rata Vladimir Nazor, zatim postaje majstorska radionica Drage Galića i na kraju postaje Hrvatski muzej arhitekture.
Muzej je privremeno zatvoren jer je oštećen u potresu.
(Izvorna recenzija)
Muzej se sustavno bavi prikupljanjem, pohranom i istraživanjem relevantne dokumentacije i podataka iz povijesti hrvatske arhitekture. Poseban je naglasak na prikupljanju građe iz razdoblja moderne, to jest od kraja prošloga stoljeća do danas. U okviru pojedinih arhivskih cjelina čuvaju se nacrti mnogih arhitekata. Zbirka danas ima oko 18.000 komada različitih arhivalija: nacrta, crteža, modela, fotografija, dijapozitiva, korespondencije i ostalih dokumenata vezanih uz povijest hrvatske arhitekture. Sva građa koju Muzej čuva sustavno se informatički obrađuje i dostupna je svim istraživačima.
Nalazi se u jednoj od najljepših zdanja u Zagrebu ,1891. je za poduzetnika Ehrlicha izgradio Mijo Geher a početkom stoljeća novi vlasnik je prof. Franjo Bučar a 1924 i 1925 je pregrađena u raskošnu stambenu vilu za industrijalca Artura Marića a projekt je djelo arhiktekta Aldara Baranja koji donosi obilježja rafiniranog Art decoa.Za ll sv.rata stanar je Mile Budak a poslje rata je Vladimir Nazor, potom postaje majistorska radionica Drage Galića te u konačnici postaje Hrvatski muzej arhitekture.
Muzej je privremeno zatvoren jer je oštećen u potresu.
N. H.
(Preveo Google) Muzej prekrasnog interijera u vili i "finom" kvartu Rokova perivoja. Nema stalnog postava, a izložbe su vrlo specijalizirane, pa neke od njih vjerojatno nisu toliko privlačne široj publici. No, vrijedi ga posjetiti zbog same zgrade, vrta i zelenila okolo, pogleda i smještaja na vrhu brda usred grada, ali tamo se ne čuje buka. Do njega se može doći pješice preko stupa Dežmanov prijelaz ili autobusom s Britanskog trga.
(Izvorna recenzija)
Muzej prekrasnog interijera u vili i "finom" kvartu Rokova perivoja. Nema stalni postav, a izložbe su vrlo specijalizirane, pa dio vjerojatno i nije tako privlačan široj publici. No, isplati ga se posjetiti zbog same zgrade, vrta i zelenila uokolo, pogleda i smještaja na vrhu brijega usred grada, ali buku kojega tamo ne čujete. Može se doći pješice preko stuba Dežmanova prolaza ili busom s Britanskog trga.
J. B.
V. D.
M. R.
any.day zen
(Preveo Google)
bilo koji dan zen
J. A.
F. S.
S. P.
S. J.
P. D.
M. M.
p. o. p.
n. m.
K. P.